Kavitasyon Lenf Drenaj RF Cihazı

Kişinin sağlık durumu ve istenilen bölgeye göre zayıflama biriminde alternatif cihazlar ile  alternatif uygulamalar yapılmaktadır.

Radyo Frekans Nedir?

Radyo frekans, elektromanyetik spektrumun radyo dalgaları içindeki elektrik ve manyetik alanların saniyedeki salınım sayısıdır (ya da dalgaları).
Radyo frekans, tek başına radyo dalgalarından, mikro dalgalardan, infrared, optik (görünür ışık), ultraviyole, x- ışınlarından gama ışınlarına kadar oluşan spektrumun içindeki elektromanyetik radyo frekansların en küçüğüdür.
Radyo frekans  enerjisini  akımı geçiren insan vücuduna uygulayarak, enerji patlaması yüzünden karşılaşılan herhangi bir direnç ısı oluşmasına neden olacaktır.
Diğer tekniklerle karşılaştırılırsa radyo frekans, lazer (ışık) enerjisinden farklılık göstermektedir. Lazer enerjisi cildin daha çok üst yüzeylerinde etkili olup, daha derin tabakalarda yağ tabakasının erimesini sağlayan ısı oluşumu zor olmaktadır. Bunun yanı sıra radyo frekans tekniğiyle cilt tabakasına zarar vermeden daha derinlerde sonuç almak mümkündür. Lazer ciltteki çizgileri, buruşukluğu ve cilt yapısını iyileştirerek üst tabakadaki kollajeni etkiler. Radyo frekans ise cildin dermis ve derialtı tabakalarını etkileyerek cildin daha derinlerine nüfuz edebilme yeteneğine sahiptir.

Uygulamadan Önce Ne Yapmalıyım?
Uygulamadan önce cildinizi tahriş edebilecek her türlü şeyden uzak durmalısınız. Örneğin güneşte bronzlaşmak gibi.
Bazı kadınlar adet dönemleri sırasında ya da hemen sonrasında ciltlerinin daha hassas olduğunu söylerler. Dolayısıyla kadın iseniz bu etkiyi tedavi zamanlamanız için planlayabilirsiniz.
İşlem Nasıl Gerçekleşmekte?
Acı toleransınıza göre cildinize uygulama başlangıcında bilinen bir aneztezik krem sürülebilir.
Cihazın kullanımına ve uygulayan kişiye bağlı olarak eşit radyo frekansı dağılımına yardımcı olmada uygulayan kişiye yol göstermesi için tedavi çizgileri takip edilir.
Cihazın ucuyla cilt arasında bir koruma bariyeri görevi gören bir yağ, jel ya da krem kullanılabilir.
Uygulama Ne Kadar Sürer?
Tedavi programında ortalama 8-10 seans gerekmektedir. Haftada 2 seans ya da her 1-2 haftada 1 kez şeklinde programlanabilmektedir.
Uygulamanın Maliyeti Nedir?
Uygulamanın 60 dakikalık bir seans için 250-300 tl aralığında bir maliyeti vardır.